II. NEMZETKÖZI
MOTOROS TALÁLKOZÓ
A FELSŐPATONYI MAGYAR TANNYELVŰ ALAPISKOLA TÁMOGATÁSÁÉRT
FELSŐPATONY 2015. június 13.
PROGRAMELŐZETES
Kézműves foglalkozások - Népi tánccsoportok fellépései - Fekete Sólyom Íjászcsoport bemutatója - Baranta bemutató - Motoros felvonulás - Rock Machine DS - Ügyességi versenyek gyerekeknek és felnőtteknek - Blues Company - Hadd El Hadd - ParanoiD
Finom ételekről és italokról a rendzőség gondoskodik
EURÓPANAP
2016. április 29. – péntek
7:30 – 7:45 - érkezés az iskolába
7:45 – 8:30 - EU és MI, zászlófelvonás
8:30 – 8:55 - munkaeszközök előkészítése
8:55 – 12:00 - parkosítás, takarítás, festés…
12:00–12:30 - ebéd
12:30–15:30 - zene, tábortűz, szalonnasütés, játékok, sport
Mindenkit szeretettel várunk!
(anyukákat, apukákat, nagyszülőket…)
A résztvevők ebédet és frissítőt kapnak!
Április 15-én kilencedikeseink is részt vettek az országos tesztelésen, ahol magyar nyelvből, matematikából és szlovák nyelvből írtak felmérőket. A tesztelés eredményeit májusban tudják meg tanulóink.
"Az idei matematikai Tesztelés 9 -2015 feladatai szerintem kicsit nehezebbek voltak az előző évekhez viszonyítva. Egyes feladatok fordítása is túl hosszúra, körülményesre sikeredett, ami a tanulóknak gyakran okoz nehézséget. Diákjaimmal szeptember óta készültünk a megmérettetésre, nagyon sok régebbi feladatsort oldottunk meg, bízom benne, hogy a sok munkánknak meglesz a gyümölcse! Remélem megfogadták tanácsaimat, hogy nagyon figyelmesen olvassák el a szöveget, koncentráljanak az egész idő alatt." (Varga Éva)
A Bősön megrendezett járási bajnokság döntő mérkőzésein iskolánk csapata a nagyon előkelő második helyet szerezte meg, amelyhez szívből gratulálunk.
Iskolánk ebben az évben is bekapcsolódott a „7 mérföldes csizmában heted 7 határon át” mesevetélkedőbe. A Diósförgepatonyban megrendezett körzeti fordulóban mindkét csapatunk sikeresen szerepelt és továbbjutott a területi fordulóba. Intézményünket Tappancsok és Denevérek képviselték. Tappancsok bőrében Vámos Márton Dániel, Csiba Erik, Bokros Rebeka,Horváth István versenyzett. Denevérekként Bódis Natália, Pőthe Ferenc és Szelle Roland nyújtott kiváló teljesítményt. Mindkét csapatnak gratulálunk, és sikeres felkészülést kívánunk a következő fordulóra.
Megjelent iskolaújságunk a MI - TI - ÖK 11. évfolyamának 1. száma, amelyet ISKOLAÚJSÁG alatt olvashat.
A Rákóczi Szövetség és Alapítványa, együttműködve a Felvidéken működő Szülőföldön Magyarul Társulás regionális tagszervezeteivel, a Város és Vidéke Célalapokkal, illetve a magyar iskolákkal és óvodákkal, 2004 óta valósítja meg a Felvidéki Beiratkozási Programot azzal a céllal, hogy minél több magyar család vállalja gyermeke magyar iskolába íratását.
Szlovákiában a magyar családok közel húsz százaléka szlovák nyelvű iskolát választ gyermekének, ami nagyban elősegíti az asszimilációs folyamatot.
A beiratkozási program két fő elemből áll. Az iskolaválasztási kampány keretében karácsonyi ajándékcsomagot kap minden felvidéki magyarul beszélő óvodás (több mint 13 ezer gyermek), aminek része egy szülőkhöz szóló levél a magyar iskolaválasztás érveivel együtt. Ebben a levélben tesz ígéretet a Szövetség arra, hogy amennyiben a szülők vállalják gyermekük magyar iskolába íratását, számíthatnak az iskolakezdést követően a Rákóczi Szövetség beiratkozási ösztöndíjára, ami a magyar civiltársadalom és önkormányzatok adományain alapszik.
Az ösztöndíjak átadására minden év őszén kerül sor, közel 3500 iskolakezdő részére 100 helyszínen, sok esetben a program támogatóinak részvételével.
A programot 2012-ben a Szövetség a felvidéki minta alapján kiterjesztett a Partiumra is, tekintettel az ottani asszimilációs és iskolaválasztási folyamatokra. Azt gondoljuk, hogy a magyar iskolaválasztás ügyében széleskörű összefogással sikereket tudunk elérni.
Ezt támasztja alá az a tény is, hogy amíg 2001-2011. között a népszámlálási adatok szerint jelentősen csökkent a magyarok száma Szlovákiában, addig a magyar tannyelvű iskolát választók száma stabilizálódott az elmúlt években.
Az iskola igazgatója az OKTATÁSI TÖRVÉNY (Zákon 245/2008 o výchove a vzdelávaní - § 150 bod 5) értelmében 2015. január 8-án és január 9-én igazgatói szabadnapot rendel el az iskola tanulói számára. Az oktatás 2015. január 12-én kezdődik.
Indoklás: Az iskola csatornahálózatának javítása.
Szeretettel meghívjuk a kedves szülőket, nagyszülőket és minden kedves felsőpatonyi lakost KARÁCSONYI ÜNNEPI MŰSORUNKRA, amelyet 2014. december 18-án /csütörtökön/ 17,30 órai kezdettel rendezünk a helyi kultúrházban. Az ünnepségen iskolánk tanulói lépnek fel sokszínű produkciójaival.
December 6-án (szombaton), 14:00 órától KARÁCSONYI ÜNNEPVÁRÓ-t tartunk az iskolában, az iskola és a községi hivatal közös szervezésében. A tizenegy foglalkozást pedagógusok, szülők és iskolabarátok vezetik. A nyugdíjasok mint minden évben, most is mézeskalács díszítéssel kapcsolódnak be az ünnepségbe. Minden gyermeket szeretettel várunk.
Iskolám, második otthonom
„Mindenütt jó, de legjobb otthon” – szól az ismert közmondás. Ez a legtöbbünk számára valóban így igaz. Az otthon melegét, meghittségét, egyedi hangulatát semmi sem pótolhatja. Azonban a legtöbben napjaink nagy részét nem is otthon töltjük, hanem munkahelyünkön, a gyermekek iskolában vagy óvodában. Éppen ezért ezeken a helyeken is nagyon fontos a kellemes légkör kalakítása, hogy a munka, tanulás zavartalanul folyhasson.
Nekünk, szülőknek óriási fejtörést okoz a megfelelő oktatási intézmény kiválasztása a gyermekünk számára. A legjobb döntést akarjuk meghozni, számba vesszük a lehetőségeket, igényeket. Szülőként és egyben pedagógusként is azt gondolom, hogy a legfontosabb az, hogy a gyermek érdekeit szemünk előtt tartva válasszunk iskolát: tanulhasson a gyermek ismerős közegben (szülőfalujában, szülővárosában), kitűnő feltételek mellett, egyéni képességeit figyelembe véve. Ha a tanulók jól érzik magukat az iskolában, felszabadultabbak, és a tanulás is könnyebben megy.
Én úgy érzem, a mi iskolánkban ezek a feltételek adottak, színvonalas oktatás folyik, a kellemes, családias légkör is garantált.
Tanulóink szeretnek ide járni, ragaszkodnak az iskolájukhoz. Ezt a tényt tükrözik a következő rövid foagalmazások, amiket ők írtak.
Kellemes olvasást kívánok!
Mikos Gróf Melinda
Hét év nem kis idő ahhoz, hogy azt mondjuk, ez az iskola a második otthonunk. Amikor szüleim iskolába írattak, minden szempontot figyelembe vettek ahhoz, hogy a legjobb döntést hozzák számomra. Talán a legfontosabb, hogy olyan közösségbe szerettek volna tudni, amelyben otthonosan és bátran mozgok. Ez sikerült, ugyanis osztályunkat olyan tanulók alkotják, akikkel egész pici óvodás korunk óta ismerjük egymást.
Mivel az iskola falai között töltjük időnk nagy részét, igyekszünk a tanulás mellett családias légkört kialakítani. Ebben tanítóink is segítenek, hiszen amellett, hogy érdekes órákat tartanak, mindig számíthatunk rájuk. Osztályfőnökünket különösen szeretjük, mert minden helyzetben fordulhatunk hozzá bizalommal. Arról, hogy ne csak az oysztályunkban alakuljanak ki baráti kapcsolatok, az iskolai rendezvények is gondoskodnak. A kirándulások, ünnepváró rendezvények, iskolai versenyek és vetélkedők, kézműves táborok összehozzák az iskola és a falu apraját-nagyját. Ha van rá módunk, szívesen mérkőzünk meg más iskolák által vagy központilag szervezett versenyeken is, ami szintén összekovácsolja iskolánk tanulóit. Nem utolsó sorban az iskolánk megújult külseje és a korszerű tantermek segítenek a tanulásban és a jó közérzet kialakításában. Nekem a családias környezethez az is hozzátartozik, hogy ide jár a testvérem is.
Úgy érzem, a szüleim jól döntöttek, hogy a szülőfalum iskoláját választották számomra.
Pőthe Laura, 7.osztály
Hetedik osztályos vagyok a felsőpatonyi alapiskolában. Anyanyelvem szlovák, én mégis a magaménak érzem az iskolánkat. Soha fel sem merült a csládunkban, hogy ne itt kezdjek el tanulni.
Én csak a hagyományt folytatom, ugyanis a nagymamám és az édesapám is itt tanult. Sokat meséltek nekem a diákéveikről, élményeikről, a mai napig nagy-nagy szeretettel gondolnak vissza iskolájukra. Az iskola épületét, amiben ma is tanulunk 1960-ban adták át. Azóta sok ezer tanuló került ki a falai közül. Mind megtanult írni és olvasni, útravalóul tudást kaptak. Az iskola az évek során ebédlővel és tornateremmel bővült. Az eredeti épület viszont mára már teljesen megújult, hőszigetelték, kívül-belül festették, ablakokat cseréltek. Emellett a legmodernebb segédeszközök – számítógépek, interaktív táblák – segítenek bennünket a tanulásban. De én nem is azért szeretem, ahogy kinéz. Azért szeretek ide járni, mert itt otthon vagyok, ismerek mindenkit. Itt vannak a barátaim, akiket szeretek, és a tanítóim, akiket tisztelek. Jól érzem magam az órákon, amikor sok újdonságot tanulunk, a szünetekben, amikor jókat beszélgetünk, és néha kitomboljuk magunkat. Rengeteg közös témánk van, közös az érdeklődésünk, hiszen már óvodás korunk óta ismerjük egymást. Rengeteg szállal kötődünk egymáshoz és együtt az iskolánkhoz. Ez az iskola a mi második otthonunk, az ide járók a második családunk.
Remélem, hogy a fiatalabb nemzedék is így fog gondolokodni, és nagy szeretettel fog az iskolájára tekinteni.
Szojka Richard, 7.osztály
Az én iskolám Felsőpatonyban található. Kétszintes, felújított épület. Szeretek ide járni, mert itt vannak a barátaim és közel lakom, így nem kell sokat utaznom. Nyáron biciklivel is járhatok.
A légkör nagyon otthonos, a tanító nénik és bácsik nagyon kedvesek a diákokkal, ezért nagyon szeretek néhány tantárgyat is. Itt sosem lehet unatkozni, iskolánk rengeteg eseményt szervez. Minden évben megrendezésre kerülnek hagyományos műsoraink és rendezvényeink: ünnepvárók, színházlátogatások, ünnepi műsorok, jelmezbál, tökfaragás, Mikulás-járás, és még sorolhatnám. Szívesen veszek részt én is minden rendezvényen. Iskolánknak már öt éve saját weboldala is van, ahol számos információ tudható meg a működésünkről.
Nagyon szeretek ide járni, és büszke vagyok, hogy az iskola diákja lehetek.
Csomor Noémi, 5.osztály
Iskolánkban már hagyománnyá vált az alsó tagozatosok számára szervezett erdei iskola. Legszebb élményeim közé tartozik az a néhány nap, amit a környebányai erdei iskolában töltöttünk.
Érkezéskor felmentünk egy magas kilátóba, ahonnan be lehetett látni egész Tatabányát. Rengeteg fényképet készítettünk, majd megtekintettük a Turul-emlékművet. Miután a szállásra érkeztünk, mindenki elfoglalta helyét, és egy kicsit kifújtuk magunkat. Másnap reggeli után egy kisebb túrára indultunk, majd délután pihenésként énekeltünk, rajzokat készítettünk, és még egy jógaórán is részt vettünk. A harmadik napon egy meglepetéstúrára indultunk, de végül kiderült, hogy lovagolni visznek minket. Hosszú időbe telt, amíg sorra kerültem, de megérte kivárni. Nagyszerű volt! A negyedik napon egy nyolc kilométeres túra várt ránk, aminek a végén egy szökőkúthoz értünk, ahol kipihentük magunkat. Kirándulásunk során egy jégbarlangba is ellátogattunk, ami igazán izgalmas volt. Esténként rengeteget játszottunk és beszélgettünk.
Élményekkel gazdagodva tértünk haza, és nagyon örültünk, hogy végre viszontláthatjuk a szüleinket.
Zsemlye László, 5.osztály
Iskolánk a falu szívében helyezkedik el, közvetlenül az óvoda mellett. Már hatodik éve járok ide. Ez idő alatt sok változáson, felújtáson ment keresztül. Ezek egyrészt uniós támogatásnak, másrészt az iskola mellett működő szülői szövetségnek és jótékonysági rendezvényeknek köszönhetőek.
Minden évben más-más osztály kapott új padokat és szekrényeket. Az idei év újdonsága, hogy fokozatosan minden osztályban lecserélik az öreg táblákat egy teljesen új technikával készített változatra. Két osztályban interaktív tábla is van, és van egy interaktív termünk is. Ez most nagyon közkedvelt, sok tanuló számára könnyebbé teszi a tananyag megértését.
Iskolánkban rendszeresen megrendezésre kerül karácsony és húsvét előtt az ünnepváró kézműveskedés. Az idén második alkalommal rendeztük meg a tökfesztivált is. A délutánt tökfaragással, kézműveskedéssel és jótékonysági vásárral kezdtük, majd különböző jelmezekbe öltözve vonultunk végig a falun és ijesztgettük az embereket.
A tanév folyamán többször is készülünk kultúrműsorral, a karácsonyt, a március tizenötödikét, az anyák napját hagyományosan a kultúrházban ünnepi műsorral ünnepeljük meg. Hogy a nyár se teljen unalmasan, a nyári szünet első hetét kézműves táborral kezdjük, amelyen szívesen vesznek részt más iskolák tanulói is.
Nagyon örülök neki, hogy iskolánkban a tanulás mellett lehetőség nyílik a szórakozásra is, és ebben a pedagógusok és a szülők is egyaránt támogatnak bennünket.
Sidó Nikolett, 6.osztály
Már kilenc éve látogatom iskolánkat, és a tanév végén szomorú szívvel intek búcsút neki. Az elmúlt kilenc év alatt rengeteg élménnyel gazdagodtam, barátokat szereztem, és ami talán a legfontosabb, elsajátítottam az alapismereteket.
Örülök, hogy ide járhatok, úgy gondolom, a szüleim jól döntöttek, amikor ebbe az iskolába írattak be. Mivel vidéki iskola, kevesebb diák látogatja, mint a városi iskolákat. Ennek nagy előnye, hogy a kisebb létszámú osztályokban a pedagógusoknak kevesebb tanulóra kell figyelni, ezáltal több idő jut mindenkire.
Szeretem ezt az iskolát, rengeteg szép emlékkel kötődöm hozzá: kirándulások, sítanfolyam, nyári táborok, különféle rendezvények. Ezeknek az eseményeknek köszönhetően a tanulók, a pedagógusok és a szülők közelebb kerülhetnek egymáshoz.
Fiala Dóra, 9.osztály
Ahogy a felnőtteknek a munkahely, a gyerekeknek az iskola a második otthonuk. Én immár kilenc éve látogatom a falunkban található alapiskolát.
Az iskola épületét 1960-ban adták át, teljesen szervezett iskola azóta is. Néhány évtizeddel ezelőtt még háromszáz tanuló látogatta, ma már ez a szám sajnos csupán nyolcvanegy. Az épületet három évvel ezelőtt gyönyörűen felújították, ablakokat cseréltek, szigetelték és kívülről átfestették, valamint modernizálták a fűtést. Az iskolához tartozik az étterem, ahol biztosítva van a tanulók és a pedagógusok étkezése, a tornaterem és egy park. A park mindig szép, hiszen mindenki egyaránt gondoskodik róla.
Ez az iskolai év számomra az utolsó, júniusban elballagok. Az itt töltött időkre szívesen fogok emlékezni. Nálunk a hangulat mindig jó, a legtöbb pedagógus általában kedves és segítőkész, de egyben szigorú is.
Én, mint utolsó éves tanuló, nagyon jól érzem magam ebben az iskolában. Bizonyára nagyon sokszor fogom emlegetni az élet folyamán, hiszen itt tanultam meg írni, olvasni, itt sajátítottam el az alapvető tudást, amelyre szeretném felépíteni a jövőmet.
Tóth Ákos Mátyás, 9.osztály
Ebben az évben is jelentkeztünk az immáron hetedik alkalommal a vásárúti József Attila Alapiskola és Óvoda a CSEMADOK Dunaszerdahelyi Területi Választmányának támogatásával szervezett játékos mesevetélkedő sorozatotba. A vetélkedőre 4 fős csapatok nevezhettek. Az idei játék keretét a magyar írott mesék, és népmesék adják. Az ismert történetek felidézik kedvenc mesehőseink kalandjait, de találkozhatunk eddig még nem ismert szereplőkkel is, határon innen és túl! Ebben az évben emlékezünk meg Móra Ferenc halálának 70. és Arany László születésének 170. évfordulójáról, így a meséikből, illetve gyűjtéseikből is válogatunk.
A vetélkedő felmenő rendszerű . A III. fordulót (körzeti elődöntők) és a IV. fordulót (területi döntők) – a települések elhelyezkedését figyelembe véve – körzetesítve bonyolítjuk le, februárban, illetve márciusban. A szlovákiai döntőre április közepén, Vásárúton kerül sor. A magyarországi Döntő május közepén várható.
A meséket /kattintással/ alább ovlashatod:
A nagy sikerre való tekintettel Jótékonysági Karácsonyi Vásárunk 2014. december 18-án folytatódik a helyi kultúrházban 13:00 órától 20:00 óráig!
Szeretettel meghívunk mindenkit az iskolánk Szülői Szövetsége által szervezett
JÓTÉKONYSÁGI KARÁCSONYI VÁSÁRRA
2014. december 6-án 10,00 órától a helyi kultúrházban
A vásárban a gyermekek, szülők és pedagógusok által készített és felajánlott ajándéktárgyak lesznek megvásárolhatók.
A kedves vendégeket forralt borral és kölyökpunccsal várjuk
Združenie rodičov a pirateľov školy pri našej škole srdečne pozýva každého na
CHARITATÍVNE VIANOČNÉ TRHY
ktoré sa uskutočnia dňa 6. decembra 2014 začiatkom o 10:00 hod.
v miestnom kultúrnom dome
Deti pomocou rodičov a pedagógov pre Vás pripravili ručne vyrobené vianočné dekorácie,
ktoré si môžete zakúpiť
V stánku s občerstvením bude pre deti pripravený detský punč a varené víno pre dospelých návštevníkov
Minden iskola legfőbb célja, hogy az oktató-nevelő folyamat keretében tanulóinak a lehető legtöbb ismeretet adja át. Az alapiskola feladata az alapműveltség elsajátíttatása és a diákok felkészítése tanulmányaik továbbfolytatására a középiskolákon. Nem egyszerű ez a feladat, hiszen a felső tagozat tanulóinak többsége már elképzeléseket szövöget további tanulmányairól és bizony, ezek nem mindig vannak összhangban a lehetőségekkel, a képességekkel, vagy a rátermettséggel. Itt kap fontos szerepet a nevelési tanácsadás, amely keretében információkat nyújtunk tanulóinknak a továbbtanulási lehetőségekről, miközben figyelemmel kísérjük érdeklődési körüket, a tantárgyakhoz való viszonyukat – egyszóval lehetőségeiket a továbbtanulás terén. Az összetett feladatban fontos szerepet kap a szülő – gyermek – tanító háromszög együttműködése. Komoly kihívás ez a végzős diákok számára is, hiszen ez az első és legfontosabb önálló döntésük saját jövőjükről. Iskolánk az elmúlt ötvennégy év alatt nagyon sok tehetséges diákot engedett útjára, akik az évek során bebizonyították, hogy az alapiskolánkon szerzett ismeretek birtokában biztos lábon állták meg helyüket az általuk választott középiskolákon.
Ezt a tényt is igazolja az utolsó 31 év statisztikája, amely adatai közül érdemes figyelemmel kísérni a végzős tanulók összlétszámát:
valamint az érettségivel végződő iskolákba felvételt nyert diákok számát :
A számok sok mindent elárulnak – a vizsgált időszak első évtizedében csupán egyetlen iskolaévben értük el az 50 %-os úgynevezett sikermutatót, amely az akkori iskolaügyi minisztérium által támasztott követelmény volt. Az iskola oktató-nevelő folyamatának színvonalát az érettségi vizsgával befejeződő középiskolákra felvételt nyert tanulók létszáma jellemezte a leginkább, amelyet az osztálylétszám felében állapítottak meg.
A következő évtizedben ez már ötször sikerült, az utolsó tizenegy évben csupán egyetlen iskolaévben nem értünk el 50 %-ot.
A kilencedikesek osztálylétszáma sajnos egyre csökken. Az ez évi végzős tanulóink száma iskolánk fennállása óta a legkisebb.
Összegzésként elmondható, hogy az egyre szépülő és korszerűsödő iskolánkban magas szintű oktatás folyik és az alacsony tanulólétszám ellenére – vagy talán éppen azért – teljes és megérdemelt létjogosultsága kell, hogy legyen iskolarendszerünkben.
Vermes László,
nevelési tanácsadó
Iskolánkban a beiratkozási ösztöndíjat november 6-án - csütörtökön - 12,45 órakor ünnepélyes keretek között vehetik át a kedves szülők!
Kárpát-medence szerte 5400 magyar iskolakezdőt részesít ösztöndíjban a Rákóczi Szövetség az ősz folyamán.
2014. augusztus 30-án, a szlovákiai magyar iskolák országos tanévnyitó ünnepségén, a Kassa közeli Buzita községben veszi kezdetét a Rákóczi Szövetség Beiratkozási Programjának ösztöndíj átadása a magyar iskolakezdők részére.
Az ösztöndíjakat szeptember és december között mintegy 200 Kárpát-medencei helyszínen, közel 5400 diáknak tervezi ünnepélyes keretek között átadni a Szövetség. A program érinti a teljes Felvidéket, ahol 3550 diák részesül az ösztöndíjban, a teljes partiumi Bihar megyét, Dést és környékét, ahol 1500 iskolakezdőhöz jut el a támogatás, továbbá 40 délvidéki szórványtelepülés 400 iskolakezdőjét érinti, Horvátországot is beleértve.
A Rákóczi Szövetség Beiratkozási Programja 2004 óta zajlik annak érdekében, hogy minél több külhoni magyar család merje vállalni gyermeke magyar tannyelvű iskolába íratását, vállalva ezzel a magyar közösségek megmaradását is. A program a Felvidéken indult és az ott elért pozitív eredmények alapján – a szlovákiai magyar iskolakezdők száma az utóbbi öt évben stabilizálódott – terjesztette ki a Szövetség a programot olyan erdélyi és délvidéki területekre, ahol az asszimilációs folyamatok felgyorsultak.
Az ösztöndíj értéke 10 ezer forint, amit támogatási szerződés keretében vehetnek át az iskolakezdők szülei.
A program célja, hogy ráirányítsa a magyar családok figyelmét a magyar iskolaválasztás fontosságára és helyességére. A Beiratkozási Program minden év decemberében veszi kezdetét az óvodások megajándékozásával, illetve a szülők levél útján történő megszólításával, amiben a magyar iskola előnyeire, az ott megszerezhető többlettudás lehetőségére, valamint a magyar közösség megmaradása és a magyar iskolaválasztás közötti összefüggésre hívják fel a szülők figyelmét.
A Beiratkozási Program mögött nagyszabású társadalmi összefogás jött létre. A támogatók között több száz magyarországi önkormányzat, civilek, közéleti személyiségek és alapítványok sorakoztak fel. A Rákóczi Szövetség arra törekszik, hogy az egyes ösztöndíj átadási ünnepségeken a program támogatói is jelen legyenek és ebben a formában is kifejezzék szolidaritásukat és bátorításukat a gyermeküket magyar iskolába írató családokkal.