Bemutatkozás A múltról Tervek

ISKOLÁNKRÓL

A múltról

"Az 1950-es évek végén Csallóköznek ardulata új képekkel gazdagodott: a nagyobb falvakban új iskolák építését kezdték meg. Az új iskolák építését elsősorban az tette szükségessé, hogy voltak falvak, ahol 3-4, egymástól távol eső korszerűtlen, a modern oktatás ígényeinek egyáltalán nem megfelelő épületekben folyt az oktatás, másrészt az a tény, hogy az 1960/61-es iskolai évben alakultak meg az Alapfokú Kilencéves Iskolák. A dunaszerdahelyi járás területén az említett időben mintegy tíz új iskolát adtak át rendeltetésének, körtük a miénket, a Felsőpatonyi Aalapfokú Kilencéves Iskola 9 tantermes épületét is . Az építkezés gyors üteme rányomta bélyegét a minőségi munkára, mert számos iskolán a kolaudációt követő időben is sok hiányosság fordult elő, amelyeket csak huzamosabb idő eltelte után sikerült eltávolítani. A mi iskolánk a régi futballpálya helén épült. Az építkezést a Pozemné stavby Trnava üzemegység 1959 tavaszán kezdte meg és 1960 augusztusában fejezte be. Az építkezés folyamán a falu lakossága társadalmi munkával járult hozzá az építkezés mielőbbi befejezéséhez. A társadalmi munkát az akkori Nyolcéves Középiskola igazgatója Molnár Géza szervezte, s ő maga is nagyban kivette részét ebből a munkából."

Idézet: Az iskola krónikája