KOMENSKÝ ISKOLAI RENDTARTÁS AZ ISKOLAI ÉTTEREM RENDTARTÁSA A GYEREKEK JOGAI

Iskolai rendtartás KOMENSKÝ

AZ ISKOLAI ÉTTEREM RENDTARTÁSA

• Az iskolai étterembe a tanulók az ebédszünetben csendben, rendezetten, fegyelmezetten érkeznek.
  • A tanulókat a felügyelő pedagógus kíséri le az étterembe.
  • Az éttermi felügyeletet a pedagógusok végzik. Ügyelnek a rendtartás és a biztonsági előírások betartására.
  • A tanulók tiszteletben tartják az ügyeletes pedagógus utasításait.
  • A tanulók következetesen betartanak minden higiéniai előírást, az illedelmes viselkedés és étkezés szabályait. Az
  • A konyhai személyzettel szemben is tisztelettudóan viselkednek.
  • A tanulók az étteremben sorban állva várakoznak, nem előzködnek, nem tolakodnak, nem hangoskodnak.
  • Miután a tanuló befejezte az étkezést, feláll, a székét a helyére tolja, a tálcát a  tányérokkal és evőeszközökkel óvatosan az erre kijelölt ablakhoz viszi.
  • Az ebéd elfogyasztása után a tanuló elhagyja az étkezdét, nem tartózkodik ott tovább.
  • Az a tanuló, aki nem tartja be az iskolai étteremre vonatkozó rendtartást, az ügyeletes pedagógus felszólítására azonnal elhagyja az éttermet és későbbi időpontban, utolsóként ebédelhet csak meg.
  • A tanulók törvényes képviselői kötelesek fizetni a szolgáltatásért (étkezésért) az iskolai étterem vezetője által meghatározott időpontig.
  • Abban az esetben, ha a szülő nem fizet időben, nincs joga a tanulónak az ebédhez.
  • Az iskolai ebédlőben higiéniai okok miatt tilos tartózkodnia a nem étkezőknek, szülőknek és idegen személyeknek.