Le a pattanásokkal

A kamaszkor tipikus velejárói a pattanások. Rémálom, amikor reggel meglátjuk a tükörben az arcunkon virító nagy és vörös pattanást. Itt a segítség. J

Mitől is kerül az arcunkra a pattanás?

Kamaszkorban a faggyútermelés miatt felhámozódott faggyú és genny a pattanás, de ez nem csak a faggyútermelés miatt keletkezhet, hanem gyógyszerek, olajos magvak, vagy esetleg a csoki miatt is. Rosszabb esetben nem csak az arcot, hanem a hátat és a homlokot is elboríthatják. Néha az orron és a fülön is előfordulhatnak, de ezek a pattanások fájdalamasak is lehetnek. Lányoknál leggyakrabban 14-17 évesen, fiúknál pedig 16-19 évesen fordulhatnak elő.

Hogyan kezeld

A boltok tele vannak pattanás elleni kenceficékkel. Ahelyett, hogy mindenféle krémekkel kenegetnéd magad, gondolkozz el azon, hogy a bőrödnek mi a jó. Nem biztos, hogy jót tesz neki, ha van rajta tonik, radír, pakolás, nappali és éjszakai krém is. Ne kenj magadra alapozót, púdert, sem korrektort.  A púder és a korrektor nem olyan vészes, mint az alapozó, mert az nem hagyja lélegezni a bőrt.

Olyan dolgot kenj az orcodra, amit meg is ennél

A legjobbak a házi pakolások, krémek és persze a gyümölcsök. Figyelj a helyes étkezésre is. Nem ajánlott a csoki, a sós, olajos magvak, valamint a nagyon fűszeres ételek fogyasztása.

1. Zsíros, pattanásos bőr:

Cameron Diaz tippje: buborékos ásványvízzel mosd az arcodat! Ezenkívül nagyon jót tesz a bőrödnek a szeletekre vágott uborkából készült pakolás.

1. Száraz bőr:

Sokat kenegesd az arcodat víz alapú krémmel. Általában ez a bőrtípus a legérzékenyebb. Használj Sensitive           elnevezésű termékeket.

1. Nomál bőr:

Nem igényel túl sok törődést, de persze akkor is figyelned kell a helyes táplálkozásra.

Cséfalvay Fanni