AZ EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD

Az egészséges életmódnak döbbenetes hatásai vannak

Tanulmányok tömkelege születik nap mint nap, hogy mik lehetnek azok a tevékenységek, amiket egyáltalán nem szabadna végeznünk, ha egészségünket tartanánk szem előtt. Jellemzően a tanulmányok dohányzás ártalmairól, zöldség és gyümölcsfogyasztási szokásainkról szolnak, tanácsolják még a kevesebb húsfogyasztást és a túlsúly okozta problémáktól való megszabadulásra pedig a heti pár óra mozgást.

Az egészséges életmód az egyik legjobb módszer, hogy csökkentsük a krónikus betegségek kialakulásának a kockázatát. Ezt feltételeztük eddig is, de pontos számokat nagyon nehéz volt kikalkulálni mostanáig, ugyanis az egészségtelen életvitel folytató személyekkel szemben közel 78 százalékkal csökkentették a betegségek kialakulásának a rizikófaktorát azok, akik az egészséghez kapcsolódó figyelmeztetéseket komolyan vették.

Életmóddal javíthatjuk az esélyeinket

A tanulmánynak vannak meghökkentő részei, mivel bizonyos betegségekre nézve még érdekesebb eredményekkel szolgált. Mégpedig, aki nagymértékben figyel arra, hogy az egészséges életmód alapvető követelményeit betartva éljen, az 93 százalékkal csökkentheti a cukorbetegség kialakulásának a lehetőségét. A szívinfarktus kialakulásának a kockázata bámulatos, de 81 százalékkal kisebbre értékelték. Az agyvérzés esetében is tekintélyesnek mondható az 50 százalékos csökkenés, és a daganatos betegségeknél is 36 százalékos javulás az mutatja, hogy bizony érdemes az egészséges életmódtanácsokat komolyan megfontolni.

Összeállította Czanik Nicolas