A NEGYEDIKESEK FOGALMAZÁSAIBÓL

Most pedig következzen néhány fogalmazás iskolánk negyedikes tanulóitól...

Az ősz

Ősszel hűvösebb a levegő. Reggel gyakran sűrű köd van, és hideg szél fúj.

Az emberek melegebben öltözködnek. Gyakori a náthás megbetegedés. A fák levelei gyönyörű színekben pompáznak. Az élelmet kereső madarak számára a gyerekek madáretetőt készítenek. A költöző madarak melegebb tájakra repülnek. Az ősz közepétől a természet már készül a téli álmára. A fák egyre kopárabbak, lehullatják a színpompás leveleiket. A sün a lehullott levélkupac alatt alussza majd téli álmát. Az emberek felkészülnek a szüretre. Betakarítják a teremést a földeken. A kertekben leszüretelik a gyümölcsöt. A szőlőből a gazdák finom bort készítenek. A háziasszonyok a gyümölcsökből és zöldségekből befőtteket raknak el télre.

Az őszi évszak az állatok és az emberek számára is a felkészülést jelenti a télre.

Írta Vaszky Olívia

A világűrben jártam

Barátaimmal felszálltam az űrhajóra. Az űrhajó fénysebességgel száguldott velünk. Érdekes volt, ahogy lebegtünk a súlytalanság miatt. Nemsokára leszálltunk egy bolygóra. A bolygó felszínén sok kráter volt. Nagyon kíváncsiak voltunk arra, hogy találkozunk-e földönkívüliekkel. Sajnos nem sikerült a találkozás az űrlényekkel, ezért visszatértünk a Földre.

Írta Lelkes Veronika

Halloween party élmény alapján

Az őszi szünet előtt halloween party volt az iskolánkban.

Már nagyon vártuk. Kvízműsorral kezdődött, én a Villámok csapatába tartoztam. Nagyon izgalmas volt a verseny. Csapatunk a 3. helyen végzett. Következett a tökfaragás. Érdekes és ijesztő dolgok készültek. Végre felvehettük a jelmezeket. Sokat nevettünk a jelmezeken. Volt olyan, akit meg sem ismertünk. Minden jelmez kapott tombolajegyet. Én is nyertem egy cukorkát és egy csokit.

Jól telt a nap, jót buliztunk.

Írta Miklós Ádám

Negyedik  osztályba   járok

Szeptembertől  negyedik  osztályba  járok. Nagyon  sokat  tanulunk, főleg  szlovákból. Jó  lenne,  ha  kevesebbet  tanulnánk.

Tegnap nagyon jó volt  az  iskolában,  mert  sokat  barkácsoltunk. A kedd  és a péntek  nagyon  jó  volt. Azért  jó, mert akkor vannak a fociedzések. Ma öt óránk van és ma is van   foci. Az osztályunk ugyanaz, mint tavaly volt. A focin elősször gyakoroltunk. Múltkor három-nullra vesztettünk. A legjobb óra a torna és a rajz.

Nagyon  szeretek ebbe  az  osztályba  járni.

Írta Patassy  Dávid