ÍGY TERVEZEM A NYÁRI SZÜNIDŐT

Így tervezem  a nyári szünidőt

Június végén, mikor véget ér az iskola, a következő héten máris elkezdődik az iskolai nyári tábor. Idén is, mint az előző években, már nagyon várom, mert ott mindig sok új dologgal ismerkedem meg.

A nyári szünidőben több időt tölthetek a családommal és az állataimmal. Lehet, hogy elmegyünk Ausztriába megnézni a Sissy-kastélyt, az állatkertet és a Märchenparkot, ahol tavaly voltunk iskolai kiránduláson. Majd még szeretnék elmenni vásárolni Pozsonyba és Budapestre. Az anyukámmal és a testvéremmel elmegyünk Győrbe moziba.
Ha meleg lesz, megtöltjük a medencét vízzel, amiben aztán fürödhetünk. Nyáron se fogom elhanyagolni a sportolást, ezért még nyáron is fogok járni Dunaszerdahelyre teniszezni. A testvéremmel majd otthon biciklizünk, focizunk, kosárlabdázunk, trambulinozunk, görkorcsolyázunk, tollaslabdázunk és baseballozunk. A kutyámat is majd többször viszem el sétálni a faluba.

Remélem majd kitesszük az asztalt meg a székeket, nem úgy, mint tavaly. Jó lenne idén kint az udvaron enni és sütögetni. Talán a kutyus is kaphatna pár falatot.

Július közepén a barátaimmal megyek kirándulni a Balatonhoz, amit az utcánkban lakó bácsi szervez. A családommal augusztusban megyek Görögországba, úgy, mint az előző években. Paraliára megyünk, mert ott már ismerjük a partot, a tengert és magát a helyet.

Augusztus  végén már biztosan nagyon fogom várni az iskolát, ezért már ilyenkor meg szoktuk venni a szükséges tanszereket.

Remélem minden úgy lesz, mint ahogy elterveztem, de jó lenne még sok jó meglepetésben is részesülni.

Fiala Dóra, 6. Osztály

Közeledik a nyári szünidő. Minden diáknak, köztük nekem is megvannak az elképzeléseim, hogy is szeretném eltölteni a szünidőt.

A tíz hónap alatt szorgalmasan dolgoztam, így szeretném kipihenni magam a vakáció alatt. Július első hetében szeretnék ellátogatni a kézműves táborba, amit a helyi alapiskola rendez meg. Egész héten kézműves foglalkozásokat próbálhatunk ki, és persze el is készíthetjük őket. Délután gyermekjátékokat játszhatunk és kultúrműsor lesz.

Édesanyám gyógyfürdőre megy négy hétre. Egy hétre szeretnénk meglátogatni őt. Megnéznénk Trencsénteplic látványosságait. A szünet felét édesanyámmal töltöm. Még nem beszéltünk róla, hogy hova fogunk ellátogatni. Augusztusban ellátogatunk Hajdúszoboszlóra, ahol már egyszer jártunk, és rengeteg nevezetességet szeretnénk megnézni.

Ha jobban belegondolok, már el is telt a két hónap szünidő. Pedig még otthon is szeretnék lenni a barátaimmal és a szüleimmel. Persze a ház körül is segíteni szeretnék, amiben csak kell majd.

Energiával feltöltődve, kipihenten fogom várni az új iskolai évet, mely szeptember elsején veszi kezdetét.

Tóth Ákos Mátyás, 6. osztály