A KÖRNYEZETSZENNYEZÉS MINDANNYIUNK ÜGYE

A környezetszennyezés mindannyiunk ügye

A Földünk nem azért van, hogy szennyezzük. A környezetszennyezés régebben létezik, mint a civilizáció. Napjainkban egyre jobban el van terjedve a környezetszennyezés, de ez ellen tehetünk.

A környezetszennyezést egy brit biológus határozta meg. A falvakban vagy városokban szemétgyűjtést rendeznek, ehhez minden korosztály kapcsolódhat, ilyenkor szebbé próbálják tenni a környezetünket. Az Európa nap április 22-én van, ilyenkor majdnem minden embert érint ez a dolog.

A környezetszennyezésnek 3 fajtája ismert: talajszennyezés, vízszennyezés és levegőszennyezés. Nálunk legjobban a talajszennyezés van elterjedve. A talajszennyezésnek súlyos következményei vannak, pl.: elpusztulnak az állatok miatta. Vannak olyan hulladékok, amelyek sosem bomlanak el, ilyen pl.: a műanyagflakon. Az ilyen hulladékokat kijelölt telepekre kellene vinni, mivel itt újrahasznosítják őket. Sok ember ezt nem teszi, s otthon gyűjtik össze, itt vagy eltüzelik, ezzel is szennyezik a levegőt, vagy kidobálják az utak mellé. A vízszennyezés káros az egészségre, főleg Afrikában mutatkozik ez meg. A levegőszennyezés ellen is sokat tehetnénk, de mégis egyre több az autó, és több fát vágnak ki. A szmog Angliában több ember halálát okozta már. Egyes városokban ún. zöld övezeteket hoznak létre, itt újrahasznosított dolgok vannak és sok növény.

A környezetszennyezés mindannyiunk ügye. Szerintem, ha minden ember egy picit tenne csak érte, hogy szebb legyen a környezet, minden sokkal jobb lenne.

Szamaránszky Anita, 8. osztály

Nagyon elszomorít, hogy látom, mit teszünk mi emberek az otthonunkkal, a Földdel.

Ma már az embereket szinte nem is érdekli, hogy mit tesznek a környezettel. Rengeteg káros és mérgező anyagot juttatunk a légkörbe a gyárakkal, a közlekedéssel és még sok mással. Ezekkel már nemcsak a környezetnek ártunk, de még a saját egészségünket is veszélynek tesszük ki. A kipufogógázok ugyanis szennyezik a levegőt, és akár asztmát is okoznak. A folyamatos erdőirtások és erdőtüzek csökkentik a hatalmas erdők területét, és az állatok is veszélybe kerülnek. Az emberek azért ezzel is árthatnak maguknak, hiszen az éltető oxigénhez elsősorban fákra van szükség. Én úgy gondolom, hogy a legtöbb erdőt feleslegesen irtják ki. A Földön azonban szerencsére vannak még olyan helyek, ahol az emberek védik és tisztelik környezetüket. Minden embernek így kellene tennie! Szerintem, ha valaki eljut egy olyan helyre, ahol mindent megtesznek azért, hogy környezetüknek ne ártsanak, egy nem átlagos szépségű tájat és teljes nyugalmat tapasztalhat meg. Mivel a Földön egyre több ember él, a szennyezések száma is növekedik fog, és a Föld végül teljesen tönkre fog menni. Még nem késő ez ellen cselekedni! Ha néhány ember összefogna, és közösen igyekeznének azért, hogy környezetük szép és szennymentes legyen, még ha csak egy kicsi településen is, már azzal is segítenének egy kicsit Földünkön. Szülőbolygónk megérdemli, hogy meggondoltabban bánjunk vele.

Még nem késő, hogy Földünket szebbé tegyük!

Kvarda Noémi, 8. osztály

Ez az Ön szövege. Bármikor módosíthatja.