A TV ÉS AZ INTERNET PÓTOLJÁK A KÖNZVEKET?

Szerintem a televízió és az internet csak részben pótolja a könyveket.

A televíziónak, internetnek és a könyveknek is vannak előnyei és hátrányai. Az interneten és a televízióban gyorsabban juthatunk több információhoz. Az internet multifunkcionális: helyettesíti az írógépet, rádiót, tévét és esetleg a könyveket is. Segítségével gyorsabban terjed a hír, könnyebb a hírközlés. A televízióban ismeretterjesztő dokumentumfilm található, amiből tanulhatunk. Akinek nincs ideje könyvet olvasni, az megnézheti a televízióban, mint filmet, vagy megtalálja annak a rövid tartalmát az interneten.

Ezzel szemben az internetnek és a televíziónak is vannak hátrányai. Könnyen függővé lehet válni, nagy mértékben károsítja a szemeket, vannak gyerekek, akik rendszeresen az internetről írják a házi feladatukat, amiből nem lehet tanulni. Rengeteg féle könyv található a könyvtárakban és a könyvesboltokban, egészen kiskorúak számára, egészen a felnőttek részére is. Egy jó könyvet mindig élvezet olvasni, annak, aki szeret olvasni. Erre azonban nincs mindenkinek ideje.

A televízió és az internet talán csak a jövőben fogja teljesen helyettesíteni a könyveket.

Renczés Lilla, 9. osztály

A mai világban talán már több előnyt kap a számítógép és televízió a könyvek helyett.

A könyv az ember számara véleményem szerint jobb hatással van, mivel szókincsünk növekszik, és a könyvben leírtakat a saját fantáziánkra bízhatjuk. Néhány film könyvek alapján készült, viszont a film nem tudja átadni azt az élményt, amit a könyv olvasásakor átélünk. Ezért van az, hogy ha elkezdünk olvasni egy jó könyvet, azt alig bírjuk letenni. A számítógép segítségével viszont több mindent és gyorsabban találunk meg. A számítógépen van lehetőség: ismerkedésre, játszásra, információszerzésre, sőt még olvasásra is. A vélemények persze megoszlanak, mindenki mást gondol erről, de szerintem a számítógép helyettesítheti a könyveket, de a televízió nem, mivel a számítógépen tudunk olvasni, de a televízióban kevésbé. De néha jó megnézni egy-egy filmet, hisz nincs mindenkinek ideje könyvet olvasni.

A televízió és a számítógép tehát részben helyettesíti a könyveket, de a könyv örökös marad.

Csiba Kamilla, 9. osztály