Emlékezés és jövőépítés Oklevél Dupla jubileum Pályáztak, nyertek Lufikkal üzentek Közös magyar-szlovák gyermeknap Összeköt a barátság és a lehetőség

Mások rólunk

Közös magyar-szlovák gyermeknap

Közös magyar-szlovák gyereknap
Dátum: 2010 május 07, péntek, 17:01:16
Téma: Kék Duna Rádió Győr

Lufikkal üzentek itthoni és szlovákiai magyar diákok a leendő országgyűlésnek. Röpiratukban azt kérik, a jövőben támogassák a határon túli iskolákkal a kapcsolattartást. Erre ugyanis nincs pénzük az intézményeknek. A 200 léggömböt Mezőörsön a közös gyereknapon engedték a magasba a tanulók.

A mezőörsi és a szlovákiai Felsőpatony iskolája 15 éve szervez közös programokat, hogy a diákok jobban megismerhessék határon túli magyar társaikat. Horváth Zoltán, a felsőpatonyi iskola igazgatója elmondta: évente 2-3 alkalommal találkoznak a mezőörsiekkel, és a kapcsolatok ápolásán kívül szakmai segítséget is kapnak az intézménytől.

15 év alatt először az idei tanévben nyertek támogatást a közös programokra. 20 millió forintból ezúttal 12 közös rendezvényt tartanak. Müller Gábor, a mezőörsi iskola igazgatója hozzátette: azt azonban még nem tudják, a következő tanévben miből finanszírozzák a találkozókat. Ilyen jellegű programokra ugyanis kevés pályázatot írnak ki. Ezért most egy röpiratot fogalmaztak meg, amelyben arra kérik a leendő kormányt és az országgyűlést: támogassák a határon túli iskolákkal a kapcsolattartást. Üzenetüket pedig 200 lufira bízták.

A szervezők arra kérik azokat, akiknek kertjükben lufi landol, értesítsék őket, hogy tudják, milyen messzire jutott el üzenetük.