Rólam Hiszem... Dalton-módszer A Dalton oktatás - ahogy én tanítom Étlap - feladatok Rendhagyó matematika óra

Mgr. Éva Varga

Rendhagyó matematika óra

Rendhagyó matematika óra a felső tagozaton

November közepén a matematika órán a tanulók feladatul kapták egy étlap elkészítését, amire kb. egy hónap állt rendelkezésükre. A kikötés csak annyi volt, hogy előétel, főétel, köret, desszert és alkoholmentes italok is szerepeljenek az étlapon. A tanulók nevet is választhattak az éttermüknek”. Az étlapot készíthették számítógép segítségével, vagy kézzel is.

Nagyon szép étlapok készültek minden osztályban. Iskolánkban tanító pedagógusok rangsorolták az étlapokat. A nyertes étlap a 8. osztály Nicky éttermének étlapja lett. Ezúton is gratulálunk a készítőknek!

Az igazi munka december 21-én a matematika órákon kezdődött. Minden osztály a saját étlapjához kidolgozott feladatokat oldotta négy- vagy öttagú csoportokban. A csoportokba való besorolás sorsolással dőlt el. Minden csoport öt feladatot kapott, majd a helyesen megoldott feladatokért pontot és egy kis édességet is kapott. Itt szeretném megdicsérni a tanulókat, nagyon ügyesen és pontosan dolgoztak.

Varga Éva

tanító néni