Akit érdekel az érdekes állatvilág, az alábbiakban két különleges állatfajjal ismerkedhet meg...
Foltos kuszkusz
A foltos kuszkusz az emlősök osztályának az erszényesek alosztályágához, ezen belül a diprotodontia rendjéhez és a kuszkuszfélék családjához tartozó faj.
Elterjedése: Új-Guinea erdeiben, a Maluku-szigeteken és az Új-Guineát övező egyéb szigeteken él. Előfordul továbbá az ausztráliai Észak-Queenslandben is, a York-foki-félszigeten.
Megjelenése: A foltos kuszkusz fej-törzs-hossza 34,8-65 centiméter, farokhossza 31,5-60 centiméter és testtömege 1,5-6 kilogramm. Sűrű, pettyezett szőrzete gyapjas, tömött bundát képez. Az egyes példányok szőrzetének színe kor, egészségi állapot és földrajzi hely szerint változhat. Gyakran egy almon belül eltérő a kölykök színe. Arca kerek, füle olyan kicsi, hogy szinte elrejti az állat szőre. Szeme nagy, kerek és dülledt, félkör övezi. A pupillák függőleges metszésűek. Karmokban végződő hosszú lába, valamint csupasz, enyhén barázdált talpa biztos támaszt nyújt a fán közlekedő kuszkusznak. Farka nagyon vaskos és gyapjas; alsó oldalán mintegy félhossztól a hegyéig szőrtelen és pikkelyes. Mintegy ötödik végtagként használva ennek segítségével lendül a kuszkusz ágról ágra.
Életmódja: Magányos, éjjeli életmódot folytató fakúszó állat. Tápláléka levelek, virágok, gyümölcsök, rovarok, kisemlősök, hüllők, madarak és tojásaik. Fogságban 17, a szabad természetben 11 évig élhet.
Szaporodása: A foltos kuszkusz ivarérettségét egyéves korban éri el. A párzási idény egész évben tart. A vemhesség 13 napig tart, ennek végén egy-kettő utód mászik az erszénybe, amely előre nyílik, itt rátapadnak egy-egy csecsbimbóra, ahol hat-hét hónapig maradnak. Miután kimásznak az erszényből, az anyjuk még hét hónapig hordja a hátán.
Közönséges Pálmasodró
A közönséges (avagy maláji) pálmasodró (Paradoxurus hermaphroditus) A cibetmacskafélék családjába, a pálmasodróformák alcsaládjába tartozó ragadozó emlős.vA közönséges (avagy maláji) pálmasodró.
Megjelenése: Testhossza 43–71 cm, farka 41–66 cm; tömege 2–5 kg. Bundáját elmosódott, hosszanti csíkokból, illetve foltokból álló mintázat tarkítja. Pofája sötét, és ugyanilyen sötét a farka is.
Elterjedése, élőhelye: Jóformán egész Dél- és Délkelet-Ázsiában előfordul, Észak-Indiától és Srí Lankától, Dél-Kínán,Hajnan szigetén és a Hátsó-indiai félszigeten át egészen a Szunda-szigetekig (Szumátra, Jáva, Borneó) valamint Palawan szigetéig, mely a Fülöp-szigetek tagja. Elterjedési területén belül több kisebb szigetre feltehetően csak betelepítették. Eredetileg a sűrű erdőket kedveli, de újabban a lakott települések környékén is gyakori. Területe szűkülése miatt nagyvárosok központjában is látták, ahol egereket és patkányokat zsákmányol.