VISSZATEKINTÉS 2008/2009 ZÁRÓKONFERENCIA ÉRTÉKELÉS ÉS TERVEK NYUGAT - a nyolcadikosok lapja AZ ISKOLA FELÚJÍTÁSA

Hírmondó

ZÁRÓKONFERENCIA

A projekt utolsó rendezvényére, a Zárókonferenciára 2010. július 30-án került sor Felsőpatonyban (Horná Potôň – ban). A hetven résztvevőt számláló rendezvénynek a helyi Villa Poton panzió és étterem adott otthont. A vendéget között szerepelt a mezőörsi polgármester, Bogárdi Zoltán, a Weöres Sándor Általános Iskola igazgatója, Müller Gábor, a felsőpatonyi polgármester, Sidó Tivadar, a Felsőpatonyi Magyar Tannyelvű Alapiskola igazgatója, Horváth Zoltán, midkét iskola tanári kara, dolgozói, a helyi vállalkozók, akik segítsége nélkül nem valósulhatott volna meg az anyagilag megterhelő pályázat, valamint a helyi szülői szövetség elnöke, Karácsony Ilona és vezetőségének tagjai. A vendégek érkezése után Horváth Zoltán köszöntötte a résztvevőket, majd átadta a szót Sidó Tivadar polgármester úrnak. Ecsetelte, hogy a pályázat még jobban elmélyítette a benne részt vevők magyarságtudatát és kiemelte a két község baráti kapcsolatainak megszilárdulását. Utána, Bogárdi Zoltán polgármester úr mondott ünnepi beszédet. Tőle Müller Gábor a mezőörsi iskola igazgatója vette át a szót és összefoglalta az elmúlt egy év általuk megrendezett eseményeit. A beszámoló után a felsőpatonyiak által megrendezett események lettek bemutatva a szervező pegagógusok tolmácsolásában. Mindeközben a kivetítőn az egy éves időszak alatt készített fényképet nézték a résztvevők. A konferencia átfogó képet adott mindenkinek az összes megrendezésre került eseményről és a fényképeket nézve tudatosult mindenkiben, hogy a résztvevő gyerekek mosolya és elégedettsége elfeledteti az erőfeszítést igénylő munka fáradalmait. A hivatalos rész befejeztével a szervezők megvendégelték a résztvevőket és a frissítők után a kora esti órákban véget ért az egy éves időszak. A résztvevők azzal a tudattal tértek haza, hogy a barátság, az egyetértés a záloga a sikeres pályázatnak.