Emlékezés és jövőépítés Oklevél Dupla jubileum Pályáztak, nyertek Lufikkal üzentek Közös magyar-szlovák gyermeknap Összeköt a barátság és a lehetőség

Mások rólunk

Lufikkal üzentek

LUFIKKAL ÜZENTEK A GYEREKEK

RTL Híradó - Dinya Beáta/Független Hírügynökség | 2010. május 7., péntek | Belföld

Magyar-szlovák gyereknap

Lufikkal üzentek itthoni és szlovákiai magyar diákok a leendő országgyűlésnek. Röpiratukban azt kérik, a jövőben támogassák a határon túli iskolákkal a kapcsolattartást. Erre ugyanis nincs pénzük az intézményeknek. A 200 léggömböt Mezőörsön a közös gyereknapon engedték a magasba a tanulók.

Több méter magas óriás bábosok várták a közös gyereknapon a szlovákiai és az itthoni magyar diákokat.

„Szerintem nagyon jók, nagyon jók a programok is, és jó, hogy lehet találkozni a szlovákiai magyarokkal is” - mondta Túróczi Diána.

A mezőörsi és a szlvovákiai Felsőpatony iskolája 15 éve szervez közös programokat, hogy a diákok jobban megismerhessék határon túli magyar társaikat.

„A két iskola a 15 év alatt nagyon sok közös rendezvényen vett részt, és pedagógiai szempontból is nagyon sok támogatást kapunk innen Mezőörsről” - mondta Horváth Zoltán, a felsőpatonyi (Szlovákia) általános iskola igazgatója.

Az idei tanév volt az első, hogy a programokra támogatást nyertek az intézmények. Azt azonban még nem tudják, hogy a következő tanévben miből finanszírozzák ezeket.

„A bajunk az, hogy a folytatáshoz nincsen forrásunk, de nem csak nekünk, hanem sok más iskolának sincsen forrása, a határon túli magyar iskolákkal a kapcsolattartásra" - mondta Müller Gábor, a Weöres Sándor Általános Iskola igazgatója.

Ezért most egy röpiratot fogalmaztak meg, amelyben arra kérik a leendő kormányt és az országgyűlést: támogassák a határon túli iskolákkal a kapcsolattartást. Üzenetüket pedig 200 lufira bízták.

A szervezők arra kérnek mindenkit, ha kertjükben ilyen lufit találnak, értesítsék őket, hogy tudják, milyen messzire jutott el üzenetük. Remélik, hamarosan az Országházból is kapnak értesítést.