MIÉRT A MI ISKOLÁNKBA? MIÉRT MAGYAR ISKOLÁBA? TISZTELT SZÜLŐK! ISKOLÁNKRÓL RÁKÓCZI SZÖVETSÉG LEVÉL FIAM TANÍTÓJÁHOZ ISKOLAELŐKÉSZÍTŐ

ELSŐS LESZEK

ISKOLAELŐKÉSZÍTŐ

Tisztelt Szülők, nagycsoportos gyerekek!

Tisztelettel meghívjuk iskola-előkészítő  foglalkozásainkra, amelyeket a 2022/2023-as tanévben tavasztól havi rendszereséggel szervezünk iskolákban

Az iskolaelőkészítő foglalkozások tervezett időpontjai:

2023. február 14.

2023. március 14.

2023. áprílis 4.

2023. május 3.

2023. június 5.

A foglalkozások célja:

•  az iskolai szokások bevezetése és kialakítása
  •  az óvoda és az iskola átmenet problémáinak leküzdése
  •  a kötelező óvodai foglalkozások kiegészítése.

Foglalkozások összetétele:

•  logikus gondolkozás kialakítása
  •  szövegértés fejlesztése
  •  szókincsbővítés
  •  beszédfejlesztés
  •  mozgásfejlesztés
  •  figyelemfejlesztés
  •  emlékezetfejlesztés

Minden órán részképesség fejlesztése is történik, melynek eredményeképpen a gyermek az iskolába lépéskor könnyebben veszi az akadályokat, könnyebben alkalmazkodik az új elvárásokhoz. Játékos feladatmegoldások közben gyakorolják a különböző számkörökben való számolást, a mintamásolással kapcsolatos feladatokat, az írás - mozgásos és sorozatkészség fejlesztését, a látási, szóbeli emlékezettel kapcsolatos feladatokat, a formaérzékelési képességet, a különböző relációkatstb. a tanuláshoz szükséges alapkészségek fejlesztése, a hátrányok ledolgozása a cél.

Minden szülőt és nagycsoportost szeretettel várunk!