MIÉRT A MI ISKOLÁNKBA? MIÉRT MAGYAR ISKOLÁBA? TISZTELT SZÜLŐK! ISKOLÁNKRÓL RÁKÓCZI SZÖVETSÉG LEVÉL FIAM TANÍTÓJÁHOZ ISKOLAELŐKÉSZÍTŐ

ELSŐS LESZEK

MIÉRT A MI ISKOLÁNKBA?

Tisztelt Szülők!

Életük és Gyermekük életének egyik legfontosabb döntése előtt állnak. Szeptemberben Gyermekük első osztályos lesz. Önök számára egy pillanatig sem volt kétséges, hogy gyermekük magyar tannyelvű iskolába járjon, és biztosan sem Önök sem Gyermekük soha nem fogja kétségbe vonni döntésük helyességét.

Miért a Felsőpatonyi Magyar Tannyelvű Alapiskola a legmegfelelőbb Gyermekük oktatására és nevelésére?

Mert tudjuk, hogy csak egy színvonalas iskola lehet vonzó, amely minőségben, tartalomban és szellemiségben többletet tud nyújtani.

Mert nyitott iskolát működtetünk, ahová bármikor be lehet jönni nevelési és oktatási problémával, ahol a szülő partnere és egyben megrendelője is az iskolának, a különféle iskolai programoknak.

Mert célunk a hatékonyan működő iskola, amelyben a hasznos és használható tudás megszerzése, Gyermekük képességeinek, adottságainak fejlesztése az elsődleges, iskolán belül és azon kívül.

Mert az oktatási és nevelési folyamat célja, hogy a tanulók jól érezzék magukat az iskolában, hogy megtanulják szabadon és önállóan kifejezni véleményüket, és tolerálni tudják az emberek magatartását, másságát.